Czy tysiącom ludzi chciałoby się spisywać, nierzadko bardzo obszerne świadectwa doznanych łask Bożych?, fundować nieraz bardzo kosztowne wota w podziękowaniu za nie?, gdyby tych łask nie doznali?
Stosunkowo krótka historia Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, bogata jest w tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy świadectw z całego świata, otrzymanych łask Bożych, począwszy od uzdrowień z najcięższych, beznadziejnych już przypadków chorób, po uwolnienia ze zniewoleń duchowych.
Nie ulega wątpliwości, że każdy przeciętnie myślący człowiek, powinien zadać sobie pytanie, co takiego dzieje się, że ludzie doznają cudów uzdrowień i uwolnień z nieraz bardzo poważnych przypadłości cielesnych i przede wszystkim duchowych.
Czym więc te krakowskie Łagiewniki wyróżniają się od innych – nazwijmy je – zwykłych miejsc.
Otóż, to właśnie tam w 1937 roku, Pan Jezus powiedział Siostrze Faustynie :
„O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników i choć przez krótki moment, zagłębiaj się w Mojej Męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata”
Innym razem znowu, Pan Jezus powiedział :
„ile razy usłyszysz jak zegar bije godzinę trzecią, zanurzaj się cała w Miłosierdziu Moim. Jest to czas wielkiego Miłosierdzia”
Co to znaczy „zagłębiaj się w Mojej Męce”, czy „zanurzaj się cała w Miłosierdziu Moim”, jak należy to praktykować.
Otóż Pan Jezus podał sposoby praktykowania Godziny Miłosierdzia, powiedział że możemy odprawiać Drogę krzyżową, jeżeli czas nam na to nie pozwala, to możemy przyjść do kościoła i uczcić Go w Najświętszym Sakramencie a jeżeli i to jest niemożliwe, to gdziekolwiek jesteśmy, czy na ulicy, w pracy, w domu itd. to możemy się połączyć z Nim duchowo.
Ważne jest by ta modlitwa była o trzeciej po południu, by zwracała się wprost do Pana Jezusa i by odwoływać się do zasług Jego bolesnej Męki.
Tak praktykowana modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, jest obdarzona obietnicą Pana Jezusa WSZELKICH ŁASK, jakie możemy w tej godzinie uprosić. Jest to czas uprzywilejowany każdego dnia.
Pan Jezus podał jeszcze inne formy kultu Bożego Miłosierdzia a są to :
-
Święto Bożego Miłosierdzia
-
Koronka do Bożego Miłosierdzia,
-
Obraz Jezusa Miłosiernego z napisem Jezu ufam Tobie
-
Nowenna do Miłosierdzia Bożego
-
Szerzenie czci Miłosierdzia Bożego
Jednym z tych bardzo wielu przykładów otrzymanej łaski Pana Boga., niech będzie przypadek młodej kobiety cierpiącej na nieuleczalną przypadłość gnicia ciała jednej ręki. Leczyła się ta kobieta w jednym z krakowskich szpitali i udając się do niego zobaczyła tramwaj z napisem Łagiewniki.
Jako, że wcześniej otrzymała od znajomej obrazek Jezusa Miłosiernego (co było tym momentem, jak się okazuje, decydującym), od razu skojarzyła, że to właśnie tam jest to miejsce gdzie Pan Jezus przychodził do Siostry Faustyny.
Nie myśląc długo, pojechała tam i przed tym słynnym obrazem z podpisem Jezu ufam Tobie, prosiła Pana Jezusa już nie o pełne wyleczenie a tylko o złagodzenie tego strasznego bólu z którym lekarze nie mogli już sobie dać rady.
Jakaż była jej radość następnego dnia, gdy poczuła w tej ręce silne mrowienie, które jak się okazało, było... momentem cudownego uzdrowienia...
Zachęcam do obejrzenia krótkiego odcinka cyklu krakowskiej telewizji pt "Rozmowy o Miłosierdziu", właśnie o modlitwie w Godzinie Miłosierdzia :
https://www.youtube.com/watch?v=zM5vDsHQv9g&t=200s
Należałoby jednak tutaj przytoczyć słowa Matki Boskiej w jednym z objawień, że...
„ Ja jestem obecna w o wiele większym stopniu na każdej Mszy św niż w miejscach objawień”.
Jakże więc o wiele bardziej obecny jest Pan Jezus na każdej Mszy św, gdy Jego Ciało obecne tam jest w największym Cudzie, jakim jest Eucharystia.
Jakie więc cuda MIłosierdzia Bożego, mogą dziać się na KAŻDEJ Mszy św, skoro tak wielkie dzieją się w znanych z chyba już milionów przypadków otrzymania łask Bożych, miejscach objawień...
Żyjemy, jakby Boga nie było... a co potem?
Katolik Tradycji Świętego Apostolskiego Kościoła Powszechnego. Anty-modernista w tym Kościele